[O2] Samoopuszczająca się szyba pasażera - moduł komfortu ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rafikor
    Classic
    • 2012
    • 4

    #26
    Witam,
    mam ten sam problem. auto z 5.2012. Szyba pasażera podczas podnoszenia na automacie nagle sama się opuszcza. Serwis próbował nasmarować od góry jakimś psikadłem. Oddali auto i kurcze okazało się "szok" że to nie pomogło. Zamówili silniczek podnoszenia szyby, ale tak czytam i zastanawiam się czy warto dawać im rozpruwać drzwi jeśli ma to nie pomóc.

    Komentarz

    • abstinent
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 4842
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #27
      rafikor, kable w wiązce niech posprawdzają
      może tego nie spier....

      Komentarz

      • genio
        Ambiente
        • 2008
        • 198
        • Octavia II (1Z3)
        • CDAB 1.8 TSI 152 KM

        #28
        Miałem to zjawisko w poprzedniej Octavi z 2008 i w obecnej z tego roku - ciężko uwierzyć, aby coś nie teges w kablach. Chociaż nigdy nie wiadomo...

        Komentarz

        • tolaz
          Classic
          • 2008
          • 3

          #29
          Witam,
          Od jakiegoś czasu mam ten sam problem z zamykaniem szyby od strony pasażera - auto z XII.2008

          Komentarz

          • kjedi
            Rider
            S_OCP Member
            • 2008
            • 282

            #30
            mam to samo. Auto z 2007

            Komentarz

            • kubala
              Ambiente
              • 2009
              • 122
              • Octavia II (1Z3)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #31
              Witam, ten sam temat, skoda z końca 2008, zakupiona w 2009 wersja FL, a szyba pasażera szaleje jak w poprzednikach, spróbuję wykonać zabiegi jak koledzy powyżej.
              Kubala
              ------------------------------------
              było 139 KM i 310 Nm
              jest 105 KM i 240 Nm (i jest dobrze)

              Komentarz

              • Tabel
                Rider
                • 2007
                • 312
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                #32
                Mam ten sam problem w O2 z 2007 roku. Problem mi towarzyszy od dawna. Wczoraj wymieniłem cały mechanizm na jakiś zamiennik, bo wyłamał mi się pewien plastik w mechanizmie, ale problem z zamykaniem się szyby pozostał. Może ktoś opisać jak należy przeprowadzić tą adaptacje i reset ustawień? Jaki jest koszt nowego silniczka?
                ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                Komentarz

                • abstinent
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 4842
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                  #33
                  ponoć że szyba lubi kantować
                  da się ustawić siłę na zabezpieczenie ?

                  Komentarz

                  • Tabel
                    Rider
                    • 2007
                    • 312
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    #34
                    Sprawa dosyć pilna, byłbym wdzięczny za odp. Szukałem na forum, ale nie mogłem znaleźć inf na ten temat.
                    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                    Komentarz

                    • abstinent
                      RS
                      S_OCP Member
                      • 2007
                      • 4842
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      #35
                      zamknij szybę i przytrzymaj przycisk przez ok 3sek
                      potem na sam dół i to samo zrób

                      Komentarz

                      • Tabel
                        Rider
                        • 2007
                        • 312
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        #36
                        abstinent, to nic nie daje - chodzi mi o to jak zresetować nastawy modułu przy silniku i zrobić na nowo adaptacje. Ogólnie podejrzewam, że sam silnik jest walnięty i skończy się jego wymianą. Tylko potrzebuję drugiego na podmiankę. Moze jest ktoś chętny z Lublina, żeby mi w tym pomóc?
                        ŚKODA 120 L z 1977 roku.
                        ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

                        Komentarz

                        • niedziela67
                          Elegance
                          • 2007
                          • 767
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BKD 2.0 TDI 140 KM

                          #37
                          Od dłuższego czasu miałem to samo.Smarowanie prowadnic nic nie dało.Starałem się jak najmniej otwierać szybę pasażera.
                          Dziś po otwarciu szyba pozostała w dolnej pozycji bez chęci podniesienia do góry.Połowa miasta z otwartą zmusiła do ponownego zainteresowania.
                          Po demontażu tapicerki i odkręceniu mechanizmu (3 śruby) mechanizm stał w miejscu.Postanowiłem wypiąć elektronikę trzyma się na zabezpieczeniach i zdemontować sam silnik.
                          Po odkręceniu 4 wkrętów i delikatnym wyciągnięciu silnika okazało się że jest cały zardzewiały i stoi w miejscu.Po oczyszczeniu/wypłukaniu i nasmarowaniu chodzi ponownie.
                          Trzeba pamiętać przy składaniu aby płytkę ze szczotkami zamontować identycznie jak była.Ja poskładałem odwrotnie i przycisk góra opuszczał a dół podnosił.
                          Po poskładaniu wszystko śmiga i cieszę się zamkniętym oknem.
                          Była O1 1,9 136/307 z 2002r Czarna perła w kombi http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...a67-t2540.html
                          Jest O2fl beż cappucino elegance http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...ela-t9846.html
                          Wersja na lato - SUZUKI Intruder

                          Komentarz

                          • pepiczek
                            Ambiente
                            • 2009
                            • 146

                            #38
                            Nie wiem jak w O2 ale w O1 to zardzewiale linki (Czasem juz z czescia zylek peknietych) powoduja przeciazenie - elektronika dba by ci lba albo reki nie ucielo i cofa szybe. Dlatego masz taki efekt. Wg mnie modul komfortu to klamstwo ASO i naciaganie na kase. W O1 nie wiem czy komputer loguje takie bledy do modulu komfortu ale chyba tez. Podlacz do kompa i zobacz modul, pewnie bedzie wpis ze czujnik halla wykryl przeciazenie (sa jeszcze czujniki np przegrzania silniczka - baw sie szyba dol/gora w lecie to po kilku jazdach musisz poczekac na ostudzenie silnika ). ASO to k... i z... przynajmniej niektore. Wymiana podnosnika szyby w ASO (ojciec robil) w O1 nie dosc ze kosztowala sporo to jeszcze nie dali oryginalnej folii - posklejali poprzednia co nie jest zle ale zrobili to tasma pakowa, po roku klej wyschnal i woda lala sie do srodka. ASO i skleja tasma pakowa oryginalne elementy... klejenie jest nawet ok ale dobra i markowa tasma a nie pakowa!
                            +LPG Elpigaz IV gen :-)

                            Komentarz

                            Pracuję...